Sergi: İsveçli Babalar

07 Aralık 2018

İsveç Enstitüsü’nün geliştirip tasarladığı ve İsveçli fotoğraf sanatçısı Johan Bävman’ın dünya çapında beğeni toplayan, babaların çocukların bakımı ve eğitiminde üstlendikleri role ilişkin farkındalık yaratmayı amaçlayan “İsveçli Babalar” sergisi İsveç Konsolosluğu ve Göztepe Spor Kulübü iş birliğiyle düzenleniyor.  

Başkanımız Mehmet Sepil ve futbolcularımız Beto, Andre Castro, Yasin Öztekin, Kadu ve Wallace Reis'i çocuklarıyla görüntüleyen fotoğraflarla renklenen sergi, futbolcuların çocuklarıyla olan ilişkilerini yansıtırken, gündelik hayatlarında çocuklarıyla geçirdikleri anları belgeliyor.

Sergi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 7-30 Aralık 2018 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.  

Serginin açılış resepsiyonu ise 6 Aralık 2018 tarihinde sergi alanında gerçekleşti.  

Açılış sırasında bir konuşma yapan İsveç Başkonsolosu Therese Hydén, projenin geçmişine ilişkin bilgiler verdi. Çocukların gelişiminde tüm ebeveynlerin aynı sorumluluğu paylaştıklarını hatırlatan Hyden, babaların da anneler kadar çocukların eğitiminde etkin olmaları gerektiğini ifade etti. Hyden, “Çocukların bakımı ve eğitiminde babaların da erkekler kadar çaba göstermeleri gerektiğine inanıyoruz. Babalar çocuklarıyla kaliteli zaman geçirerek onlarla biraz daha fazla birlikte olsun, annelerin yükünü alsınlar istiyoruz. Göztepe Spor Kulübü futbolcularının da son derece yoğun bir çalışma tempoları var. Ancak bu tempoya rağmen çocuklarına zaman ayırıp onlarla yakından ilgileniyorlar. Bu konunun önemine atıfta bulunan fotoğraf sergimize katkılarından ötürü kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.  

Açılış resepsiyonunda misafirlere seslenen Başkanvekilimiz Talat Papatya da, böyle anlamlı bir projede yer almaktan hem Göztepe Spor Kulübü hem de İzmirliler olarak büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Papatya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Göztepe Spor Kulübü olarak aslında buradaki nüfusumuz, çalışmalarımız ve etkimiz anlamında İzmir’in en büyük sivil toplum kuruluşu sayılırız. Dolayısıyla bu gibi projelerin aktarılmasında kendimizi sorumlu görüyor, sosyal sorumluluk bilinciyle bu projede yer alıyoruz. Göztepeli taraftar babalarımızın mesajımızı alacaklarına da gönülden inanıyoruz.”

Sergi için çocuklarıyla poz veren futbolcularımızdan Kadu da resepsiyonda bir konuşma yaparak duygularını paylaştı. Kadu, “Ailem ve çocuklarım benim için çok kıymetli. Antrenmanlarım ve maçlarım ne denli yoğun olursa olsun her fırsatta çocuklarımla vakit geçirmeye özen gösteriyorum. Yalnızca eğitimlerinde ve bakımlarında değil, ebeveyn olarak bana ihtiyaç duydukları her anı onlarla paylaşmaya, neşeli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bu kapsamda çocuklarımla sergi için poz vermekten büyük keyif aldım. Çekilen kareler ailemiz için de hoş bir anı oldu” dedi. 
 

İLGİLİ HABERLER
Genel

Başımız Sağolsun

Tunceli'nin Pülümür ilçesinden kalkan, içerisinde 7 polis memuru, 1 hakim, 1 astsubay ve 3 mürettebatımızın bulunduğu emniyet güçlerimize ait helikopterin kaza sonucu düştüğünü ve helikopterdeki 12 vatandaşımızın şehit olduğunu derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

18 Nis 2017