Master Yüzme Takımımızdan Türkiye Rekoru

08 Temmuz 2019

Uluslararası Masterlar Yaz Yüzme Şampiyonası 5-7 Temmuz tarihleri arasında Narlıdere Olimpik Yüzme Havuzunda yapıldı.

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonaya 45 kulüp ve 253 sporcu katıldı.

12 sporcu ile katıldığımız yarışlardan 31 bireysel ve 5 bayrak yarışı olmak üzere toplamda 36 madalya kazanarak Türkiye Rekoruna imza attık.

Sporcularımızın aldıkları başarılar şu şekildedir:

•    25-29 Yaş Kategorisi:

Umut Coşar
50m Kelebek: Altın Madalya
100m Kurbağalama: Altın Madalya

Mert Acun
50m Kelebek: Gümüş Madalya
1500m Serbest: Gümüş Madalya
400m Serbest: Gümüş Madalya

Özüm Öcal
50m Kelebek: Altın Madalya
1500m Serbest: Altın Madalya

Irmak Çetiner    
50m Sırtüstü: Gümüş Madalya
100m Sırtüstü: Gümüş Madalya

•    30-34 Yaş Kategorisi:

Çağdaş Coşar
50m Sırtüstü: Altın Madalya
100m Sırtüstü: Altın Madalya
100m Kurbağalama: Gümüş Madalya


•    35-39 Yaş Kategorisi:

Fırat Karaatlı
200m Karışık: Gümüş Madalya
200m Kurbağalama: Bronz Madalya
100m Kurbağalama: Bronz Madalya

Çetin Çetiner
1500m Serbest: Gümüş Madalya
100m Sırtüstü: Gümüş Madalya
200m Sırtüstü: Gümüş Madalya
400m Serbest: Bronz Madalya

•    40-44 Yaş Kategorisi:

Gökhan İnce
50m Sırtüstü: Altın Madalya
200m Karışık: Altın Madalya
50m Kurbağalama: Gümüş Madalya
    
•    45-49 Yaş Kategorisi:

Timuçin Gülaç    
50m Sırtüstü: Altın Madalya
100m Sırtüstü: Altın Madalya
200m Sırtüstü: Altın Madalya (Yeni Türkiye Rekoru)
                

İsmail Bakıcı
200m Kurbağalama: Altın Madalya
50m Kurbağalama: Altın Madalya
100m Kurbağalama: Gümüş Madalya
200m Karışık: Gümüş Madalya

Serkan Dipçin
50m Serbest: Gümüş Madalya
100m Serbest: Gümüş Madalya


•    Bayrak Takımları:

R0 Kategorisi Mix Takımı 
Umut Coşar – Özüm Öcal – Irmak Yücel – Mert Acun        
4 x 50M Karışık: Altın Madalya
4 x 50m Serbest: Altın Madalya


R1 Kategorisi Erkek Takımı
Çağdaş Coşar - Umut Coşar - Mert Acun – Çetin Çetiner    
4 x 50m Karışık: Bronz Madalya
    
Çağatay İnallı – Çağdaş Coşar – Fırat Karaatlı – Çetin Çetiner
4 x 50m Serbest: Bronz Madalya

R2 Kategorisi Erkek Takımı
Timuçin Gülaç – İsmail Bakıcı – Gökhan İnce – Serkan Dipçin    
4 x 50m Karışık: Altın Madalya
4 x 50m Serbest: Altın Madalya

Sporcularımızı gösterdikleri başarılı performansları ve kırmış oldukarı rekorlar için tebrik ederiz.

İLGİLİ HABERLER